Zastanawiasz się kiedy twoje dziecko powinno zacząć uczyć się pływać?

Odpowiedź jest prosta- jak najszybciej. Na to nie jest nigdy za wcześnie, ani za późno. Naukę pływania dzielimy na trzy etapy. Na początku jest oswajanie się z wodą. Ten moment jest bardzo ważny, źle poprowadzone zajęcia mogą zniechęcić dziecko. Do piątego roku życia zajęcia na basenie powinny być prowadzone w formie zabawy. Nasi instruktorzy są specjalnie przeszkoleni w tym kierunku, są kreatywni i pomysłowi, poprzez zabawę zachęcają dzieci do zanurzenia głowy i samodzielnego utrzymania się na wodzie z przyborem pomocniczym, takim jak makaron lub deska. Kiedy dziecko osiągnie ten poziom możemy zacząć mówić o nauce pływania.

Stopniowo przechodzimy do samodzielnego utrzymania się na wodzie. Pamiętajmy, żeby nie wywierać presji, moment w którym dziecko się przełamie i zacznie samo pływać jest bardzo indywidualny, czasami jest to po jednej lekcji, czasami dziecko potrzebuje ponad miesiąca. Następnie przechodzimy do doskonalenia pływania. Jeżeli są opanowane podstawy kraula, grzbietu oraz żabki możemy doskonalić technikę. Nasi instruktorzy w większości trenowali wyczynowo pływanie i są w stanie wychwycić nawet najmniejszy błąd i go skorygować.

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad karierą sportową dla swojego dziecka, posłanie go do nas na zajęcia pływania jest najlepszą decyzją. Pływanie jest znakomitym sportem bazowym i uzupełniającym. Dziecko może nauczyć się doskonałej techniki i potem w wieku rekrutacji do klubów sportowych (ok. 7 lat) być o kilka kroków do przodu i mieć ogromną szansę na sukces. Jeżeli marzycie o karierze w innej dyscyplinie, pływanie świetnie przygotuje sprawnościowo, wydolnościowo, rozwinie i wzmocni mięśnie.

Jakie zalety ma pływanie?

  • rozwija wszechstronnie cały organizm
  • zwiększa wydolność płuc - uczy głębokiego i regularnego oddechu,
  • buduje mięśnie - ciało zanurzone w wodzie napotyka opór dwunastokrotnie większy od oporu powietrza, powoduje to równomierny, łagodny przyrost masy mięśniowej
  • hartuje, ponieważ chłodna woda zwiększa odporność organizmu
  • jest to jeden z najbezpieczniejszych sportów, również dla osób niepełnosprawnych, z nadwagą, z wadami postawy i astmą, bardzo dobrze sprawdza się u dzieci nadpobudliwych.
  • dotlenia organizm i usprawnia krążenie
    stawy i kręgosłup nie są obciążone podczas pływania, dlatego jest to idealny sport dla ludzi mających schorzenia kręgosłupa.

Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają w szkole na siedząco, mają coraz cięższe plecaki do noszenia, w domu znowu siadają do odrabiania lekcji, pływanie jest idealną formą zadbania o kręgosłup i zapobiega skrzywieniom.

Pływanie nie tylko dla dzieci

Na pływanie nigdy nie jest za późno, jeżeli nie potrafisz, to najwyższa pora się nauczyć. Jest to sport który możemy uprawiać przez całe życie do późnej starości. Ułatwia odchudzanie, podczas pływania spalamy bardzo dużo kalorii, znakomicie relaksuje. Nasza kadra nauczyła już wiele dorosłych ludzi pływać „od zera”, były też ambitne przypadki które po pół roku regularnego uczęszczania na zajęcia potrafiły pływać czterema stylami i robiły nawroty koziołkowe. Wszystko zależy od Was, wystarczy chcieć.

Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne są wskazane dla dzieci początkujących, bojących się wody, potrzebujących większej uwagi. Przy takiej formie zajęć instruktor poświęca 100% uwagi jednemu dziecku, co sprawia że proces nauczania jest szybszy. Pamiętajmy, że środowisko wodne może być dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z pływaniem obce. Zanim pójdzie np. na zajęcia szkolne, gdzie jeden instruktor ma całą gromadę dzieci, warto wysłać je na zajęcia indywidualne, możesz w ten sposób oszczędzić dziecku stresu.

Nasza kadra

Nasza kadra to byli zawodnicy znanych polskich klubów pływackich, medaliści Mistrzostw Polski, absolwenci i studenci prestiżowych uczelni takich jak Warszawski Uniwersytet Medyczny i Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, są doskonale wyszkoleni i mają wieloletnie doświadczenie zarówno przy pracy z dziećmi, jak i osobami dorosłymi.

Honorujemy karty:

Godziny otwarcia

Pon-pt:7:00-22:30
Sob-Ndz:9:00-19:00

Kontakt

ul. Wąwozowa 18 (metro Kabaty)
wejście z patio
tel.(0-22) 859-51-06

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.